Kına Gecesi Ne Kadara Mal Olur 2016

Kına GecesiMutlu günler maalesef ki biraz pahalı ve zahmetli bir süreç demek oluyor. Özellikle son yıllarda bu kendisini çok daha fazla hissettirmeye başladı. Kısa zaman öncesine kadar kapı önünde çok az bir maliyetle yapılan düğün öncesi vazgeçilmezlerden olan kına gecesi masrafı 2016 yılı için biraz bütçeleri zorlayacağa benzemekte. Peki ortalama bir kına gecesi kaç paraya mal olur, en büyük giderler nelerdir birlikte inceleyelim. Maddi olarak çok zorlanacaklar için tavsiyemiz ise yazımızın en sonunda yer almaktadır.

Kına Gecesi Günü
Kına Gecesi Günü
  • Davul-zurna:Eğer bu sizin için olmazsa olmazlar arasında değilse, bir müzik sistemi ve önceden seçilmiş şarkılarla, türkülerle bu durumu atlatabilirsiniz. Davul-zurna ekibi ise ortalama 500-750 TL gibi bir ücret anlamına gelmektedir. (Davul zurnayı düğün içinde tutarsanız daha uygun fiyata gelecektir.)
  • Varsa mekan parası özellikle hafta sonu için ise sade mekanlar 3 bin TL olup, işin içerisinde yeme-içme varsa kişi sayısına göre bu üvret 15 bin TL ve üstüne çıkabilir, bunun için maddi olarak çok zorlanmak istemeyenlere tavsiyemiz hafta içi bir mekan tutma şeklinde olacaktır.
  • Kına için bindallı, abiye, erkek için takım, ayakkabılar, kuaför derken en az bin 500 TL bir bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz. Küçük gibi gözüken bu giderler bir araya gelince hatrı sayılır bir rakama ulaşıyor.
  • Çerez: Kişi sayısına göre değişmekle birlikte kg fiyatına 50-55 TL gözden çıkarılmalıdır. Detaylar için kına için çerez seçimi yazımızı okumanızda fayda vardır.
  • İçecek: Alkollü bir organizasyon düşünenler sayıya göre örneğin (200-250 kişi için 2-3 bin TL civarı) bütçe ayırmalı. Bunun dışında meyve suyu, limonata gibi içecekler ise 200 TL civarında tutacaktır. Bir tavsiyemiz kına gecesi yapılacak yere 3-5 tane damacana su ve bol sayıda pet bardak götürerek mekandaki su makinesine takmanız şekline olacaktır. Büyük faydasını göreceksiniz.
  • Dilek feneri: Son dönemlerin modası olmuş durumdadır, gençler için 150-200 TL’lik bir bütçe ayırarak onların ve kendinizin mutlu bir gün geçiremesini sağlamada bir vesile olacaktır.
  • Aksesuarlar (Taç, mum, kına sepeti, kına tepsi, kına paketleri…) için ise ortalama 200-250 TL ayırmanızda fayda vardır.

Özetleyecek olursak hayaliniz eve misafir sayınıza göre değişkenlik göstermekle birlikte bir kına gecesi için minimum hafta için ve orta sınıf bir mekanda yemeksiz vereceğiniz davette yaklaşık 5 bin TL bütçe ayırmanızda fayda olacaktır.

Eğer maddi olarak çok zorlanmak istemiyorsanız tavsiyemiz, bayanların kendi arasında yakın çevresi ile birlikte geçireceği bir organizasyon olması yönünde olacak. En hesaplı ve günümüzde en idealide bu olsa gerek.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir