Kız Çeyizi Ne Kadar Tutar 2018

Kız çeyizi ne kadar tutar ortalama bir maliyet hesaplamasını sizlerle 2018 yılı için paylaşacağız. 2017 yılında uygulanan KDV indirimin maalesef kalmasından sonra 2018 yılında çeyiz için alınması gereken eşyalar cep yakmaya devam ediyor. İşte kız çeyizinde bulunması gereken eşyalar için harcayacağımız ortalama masraflar:

Kız Çeyizi Ortalama Masrafı

İlk olarak kız çeyizinde neler olmalı yazımıza bir göz atarak genel ifadelerin altında neler olduğunu görebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Mutfak eşyaları için, yemek takımlarından, mikserine kadar, ortalama 5 bin TL bütçe ayırmanızda yarar olacaktır. (Bu fiyatı daha az veya çok yapabilirsiniz, burada verdiğimiz fiyatlar ortalama bir kalitede olacak ürünlerdir, örneğin sadece 12 kişilik 85 parça çatal,bıçak, tabak vs. takım fiyatları 2 bin TL’den başlamakta olup, işin içerisine mutfak robotu, düdüklü tencere, blender vs. girdiğinde fiyatın 5 bin TL’ye çıktığını bu fiyatın hiçte abartılı olmadığını özellikle çarşıyı dolaştığınızda göreceksiniz 🙁 )

Kız Çeyizi Ne Zaman ve Nasıl Götürülür
Kız Çeyizi Ne Zaman ve Nasıl Götürülür

Yatak Odası Takımı

Normalde kız çeyizinde olması gereken ancak son dönemde gençlerin birlikte aldığı ve genellikle kredi ile aldığı bu kız çeyizinin vazgeçilmezlerinin fiyatı 2018 yılı için 7-8 bin TL civarı olmakta. ( Son kez parantez açıyoruz, 3 bin TL’ye, 33 bin TL’ye de yatak odası alabilirsiniz, burada ki fiyat belirleme bazımız ortalama kalitede olan ve sizleri bir kaç sene sonra üzmeyecek ürünlerden olmakta.

Elektronik Eşyalar

Her ne kadar bir süpürge, bir saç kurutma makinesi ne kadar pahalı olabilir derseniz deyin, bu parçalar bir araya gelince en azında bin TL bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi eşyaları da kız çeyizi olarak siz alacaksanız ortalama 3 bin TL gibi bir bütçeyi de oraya ayırmayı ihmal etmeyin.

Örgü işleri içinde, pike, yatak örtüsü vs… ortalama hazır alımlar için 500 TL civarı bir bütçe yeterli olacaktır. Her ne yaparsak yapalım hesaplarımızın üzerinde bir harcama çıkmasını her zaman düşünelim.

Şöyle ki 2018 yılı evlilik fuarlarında ortalama bir ev döşeme maliyeti 40-45 bin TL civarında olmakta. Burada sizler çeyizinizi düzerek tamamen dört başı mahmur bir çeyizle gelin olacağım derseniz ortalama 15-20 bin TL’yi gözden çıkarmalısınız ki buda düzeceğiniz evin yarı fiyatına denk gelmektedir.

Hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz:)

Kız Çeyizi Listesi
Kız Çeyizi Listesi

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir