Kız Çeyizi Ortalama Kaç Paraya Mal Olur?

Kız Çeyizi
Kız Çeyizi

Öncelikli olarak Kızın çeyizinde neler olmalı tıklayınız yazımızı okuduktan sonra ana başlıklarla ilgili ortalama fiyatları sizlerle paylaşalım.

Mutfak Eşyaları Maliyeti:

85 parça yemek seti ortalama 1700-2000 TL arasında bulunuyor. Bunun yanında sizlere saydığımız linkteki yazımızda yer alan diğer araç gereçler için ortalama bin TL ayırmanızda fayda vardır. (Her zaman hesapların üstünde maliyet çıktığı için ortalama fiyatların üst sınırlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.)

Elektronik:

Büyük ev aletlerini (Bulaşık makinesi vb..) ortaklaşa alınan eşyalar arasında bulundurduğumuzdan ortalama kalitede olan eşyaları 2 bin TL gibi bir rakama tamamlayabilşirsiniz. Ayrıca belirttiğimiz ayrıca belirttiğimiz temizlik ürünleri ve halı vb. şeyler fiyata dahil değildir. (Markadan markaya büyük farklar bulunan elektronik cihazlarda tavsiyemiz en ucuza değil ortalama kalitede garanti kapsamı olan ve servis ağı geniş olan ürünlere yönelmenizdir.)

Örgü İşleri ve Yatak Odası:

Eğer bir tanıdığınız varsa 300-400 TL’lik bir kumaşla bütün el işini halledebilirsiniz (havlu kenarları, pike, yastık yüzü vb… ) eğer bu işlerden anlayan bir yakınınız yoksa buna bir o kadarda işçilik maliyeti eklemelisiniz. Ayrıca damat tarafına gidecek gelin bohçasında yer alacak gömlek, çorap vb. şeylerin bohçe başına maliyeti 50 TL dersek ve 20 bohça oluştursak bin TL tutar.

Özetleyecek olursak kız çeyizini kız belirli bir yaşa geldiğinde düzmeye başlamada fayda vardır. Hepsini bir anda yapmak hem maddi olarak ortalama 6-7 bin TL arası bir şey tutarken hem de çok stres yaşayacağınız bir süreç olabilir.

Kız Çeyizi Listesi
Kız Çeyizi Listesi

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir