Kız İsteme Süreci Nasıl Olmalı?

Kız İsteme
Kız İsteme

Her şeyin olduğu gibi, kız isteme, sözlenme nişanlanma ve evlilik sürecininde belirli bir sırası, izlenmesi gereken yolları ve nezaket kuralları vardır. Her ne kadar 2 genç birbirini görüp, beğenip, sevmişsede ailelerin bu noktada kilit bir rolü vardır.

Öncelikli olarak sırası önemli olmamakla birlikte ilk olarak kız, erkek tarafının evine gider tabi ki küçük hediyelerle nezaket kurallarını belli edecek şekilde. Daha sonra erkek, kız tarafının evine gider tanışılır(ikisinden sıralama önemli değil, isterseniz ilk olarak erkekte tanışabilir gibi)

Kız ve erkeğin aile tanışma faslından sonra sıra ailelere gelir. Genellikle ilk nezaket ziyaretini erkek tarafı kız tarafına yapar. Daha sonrasında ise çok uzatmamakta fayda vardır, 1, 2 hafta içerisinde de kız tarafı erkek tarafını ziyaret eder. Bu ziyaretler sırasında havadan sudan konuşulma faslından sonra isteme ve söz için uygun bir tarih ortaklaşa alınır. Erkek tarafı kız isteme faslına gelir.

Kız isteme nasıl olur?

yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Burada kız isteme sırasında dikkat edilecekler ve bazı yaygın adetlere yer verilmiştir.

Aile tanışması nasıl olmalı?

yazımızda aile tanışmasında hangi tarafın nasıl davranması gerektiği ile ilgili ipuçlarını sizlerle paylaştık.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir