Kız Kimden İstenir

Kız İsteme
Kız İsteme

Kız kimden istenir, istenecek aile büyüğü yoksa isteme merasimi nasıl olur gibi soruların cevaplarına sizlerle bakacağız.

Kız öncelikli olarak Babadan istenir. Eğer kızın babası vefar etmiş ve/veya o an orda değilse varsa ağabeyi yoksa erkek kardeşinden istenir. Eğer bunlarda yoksa işin içine samimiyet ve ahdi vefa girer. Genellikle bu tür durumlarda amcadan kız istenir, fakat arada ki samimşyete göre dayıdan da isteme merasiminde Allah’ın emri Peygamber’in kavli ile kız istenir.

Eğer ki aile de hiç bir şekilde akraba yoksa kız üzerinde emeği olan bir büyükten de rahatlıkla kız isteme adeti yerine getirilmiş olunur. Sizlerle paylaştığımız Kız nasıl istenir yazımızı okumanızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Kısacası samimiyetinizin olduğu, sizin üstünüzde emeği olan bir büyüğünüzden kız isteme merasimi tamamlanabilir. Kız isteme ile ilgili çiçek seçimi, hediye seçimi… gibi başlıkları okumanızı tavsiye ederiz. Birbirinden farklı fikirlerle işinizi kolaylaştıracak yazılarımıza hemen aşağıdaki bölümlerden ulaşabilirsiniz.

Kız İsteme Çikolatası, Gümüş Tepsi Sunumu
Kız İsteme Çikolatası, Gümüş Tepsi Sunumu

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir