Mutlu Evlilik İçin İpuçları

Öncelikli olarak mutlu bir yaşam için, ‘ben’ lerin bırakılıp biz olunduğu bu süreçte inişli çıkışlı dönemler olacaktır. Eğer birisi size ben evliliğimde hiç sorun yaşamadım diyorsa ya milyarda bir ihtimaldir, veya emin olun daha güçlü ihtimalle yalan söylüyordur. Bu yazımızda uzun yıllar aynı yastığa baş koymuş torun sahibi olan evliliklerden tutunda, yeni cicim ayında olan evliliklere kadar bir derleme yaparak yazıyı ele aldık. Hepinizin hayatından bir şeyler bulabileceği bu yazıyı sabırla sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Mutlu Evlilik İçin
Mutlu Evlilik İçin

Maddeler halinde mutlu bir evlilik için neler yapılabilir?

  • Önce saygı. Birbirinize duyduğunuz aşk umarız hiç ama hiç bitmez fakat, aşk kadar öenmli bir diğer nokta ise karşımıza birbirinize karşı duyacağınız saygı ile gelir. Örneğin yeni evli bir çift karşılıklı olarak hem kendilerine hem de birbirlerinin ailelerine karşı saygılı olunca bir problem olmaz. Ne yazık ki günümüzde en çok problem sen benim anneme böyle dedin, sende benim anneme böyle demiştin ama… gibi cümlelerle başlıyor.
  • Evliliğinize renk katın ve sürprizler yapın. Bunu okuyan bayanlar için bir parantez açmalıyız, çünkü sürprizleri sadece karşı taraftan beklemeyin, güzel bir akşam yemeği sürprizi veya eşinizin çok hoşlandığı bir şeyi yapmanız hem o anı hem de sonra için müthiş olabilir.
  • Pişman olacağınız cümleler kurmayın. Bu noktada gerekirse bir uzmandan yardım alın, sinirlendiğiniz anda altından kalkamayacağınız sözsel ve fizilsel olaylardan mutlaka uzak durunuz, ortamı bir süre terk ederek sakinleşince konuyu serinkanlılıkla ele alınız.
  • Ekonomi önemli. Bazı huzursuzluklar ise eşlerin gereksiz harcamalarından dolayı kaynaklanır. Eğer bunu düşünüyorsanız, karşınızdakinin sizleri anlayacağı şekilde davranınız.
  • Çocuk çok önemli. Özellikle yetiştirme döneminde hoşunuza gitmeyen, bir eğitim şekli eşinizce çocuğa empoze edilmeye çalışılıyorsa en sıkıntılı durumlar gözlemlenebilir. Bu durumdan rahatsızlığınızı ya sakince karşı tarafa ifade etmeli, yada uzmanlar tarafından yardım almalısınız. En basitinden çocuğunuzun gönderileceği okul bile çok büyük problem olabilir.
  • En önemlisini en sona sakladık, lütfen en ufak bir şeyi dahi olsa kendi ailelerinize yansıtmayın, kendi iç işlerinize kimseyi müdahil etmeyin. Ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar küçük şeyler emin olun hiç tahmin edemeyeceğiniz noktalara ulaşabilir.
Mutlu Evlilik İçin İpuçları
Mutlu Evlilik İçin İpuçları

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir