Nişan Alışverişi Kaç Paraya Mal Olur?

Nişanlıya hediyeler

Nişan alışveriş kaç paraya mal olur, sorusunun cevabı en çok nişanlınız ve onun ailesi ile alakalı olan tutuma bağlıdır. En basitinden kimi tek taş imitasyona bile razı olurken kimi ille de 5 taş pırlanta ister… Biz sizlerle ortalama olarak fiyatları paylaşacağız, altında veya üstünde değerlere kendinizi hazırlayın deriz.

Tek Taş

Tek taş fiyatını ortalama 2 bin TL olarak hesaba katacağız. Tek taş seçimini yapmadan mutlaka Tek Taş kategorimizde bulunan yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Tıklayarak okuyabilirsiniz. Ayrıca nişan yüzükleri nişan tepsisi’de buna eklenirse ortalama 500 TL hesap edelim

Kıyafetler

Nişanlınızın seçimine bağlı olarak değişmekle birlikte, ayakkabı, çanta ve abiye veya elbise dahil ortalama 500 TL’yi ayırmanızda fayda vardır. Nişan için kıyafet modellerimizi tıklayarak okuyabilirsiniz.

Nişan Bohçası

Hazır sepetler halinde satılmakta olup fiyat aralığı kalitesine göre 250-300 TL’den başlamaktadır.

Nişan Hazırlıkları

Çiçek (Kız isteme çiçeği ile ilgili püf noktalar tıklayınız), çikolata (Kız isteme çikolatası ile ilgili püf noktalar), karabiye, tatlı, içecekler, nişan adetlerinde harcanan bahşişlerle birlikte ortalama 400-500 TL hesaba koymakta fayda vardır.

Ayrıca bir mekan tutacaksanız işin rengi daha değişecektir. Aile içi yapılacak mütevazi bir nişan masrafı için 4 bin TL’ye yakın bir bütçe olması gerekmekte. Ayrıca bilezik veya takı seti gibi hediyeler eklenirse bu fiyatı 2 hatta 3 katı olarak hesap etmeniz gerekmekte.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir