Nişan da Erkek Tarafı Ne Hediye Takar ?

Nişanda damat Ne Hediye Takar
Nişanda damat Ne Hediye Takar

Genç çiftlerin tatlı heyecan yaşadıkları mutlu günlerden biri de nişan yüzüklerinin takılacağı nişan günüdür. Nişan günüde gelin hanıma hediyeler takılmaktadır. Hem kızın ailesi hem de erkek ailesi kıza hediyeler takarlar. Kız Ailesi Ne Takar ? Tıklayınız.  Takılan takılar nişanda kıza kalırlar.

Nişanda erkek tarafı ne takar sorusunun cevabı ise ; bazen nişan belirleme tarihinde kıza ne hediye takılacağı kız ailesi ve erkek ailesi ile karşılıklı konuşularak karar verilir. Ortak karar verilen bu hediyeleri erkek tarafı nişan gününde takarlar. Fakat genellikle erkek annesi ve babası kıza bilezik takmaktadırlar. Bazıları ise tabi ki bütçesi yeterli ise iki şer adet bilezik takmaktadırlar. Eğer damat beyin kardeşi var ise o da geline künye , bilezik , kolye , altın gibi hediyelerden birini takarlar. Nişan ailesi arasında olmayacak aile dışında misafirlerde olacak ise gelen misafirlerde hediye olarak para ve ya küçük altın takarlar. Erkek ise kıza tek taş yüzük takabilir. Fakat dediğimiz gibi nişan günü belirlenirken  ayrı bir şey belirlendi ise hediye olarak belirlenen hediye takılır. ( Bu genellikle düğünlerde takılan takı seti olabilir. )

Her zaman belirttiğimiz gibi gönül en güzel hediyeleri çocuklarına takmak ister. Fakat bu ailenin bütçesi alakalı bir durumdur. Bundan dolayı her kez aynı şeyi takar diye düşünmemeliyiz. Bütçemiz neye yeterli ise ona göre karşılıklı birbirimizi kırmadan hareket etmeliyiz.

Nişanda Erkek Tarafı Ne Hediye Takar
Nişanda Erkek Tarafı Ne Hediye Takar

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir