Nişan Kurdelesi Kesme Konuşması

Nişan Kesme Kurdelesi
Nişan Kesme Kurdelesi

Nişanda en az gelin ve damat adayı kadar heyecanlı olan biride nişan yüzüklerinin kurdelesi kesecek olan aile büyüğüdür. Peki bunun için ne tür bir konuşma olmalıdır? Bunun püf noktalarını ve örnek bir metni sizlerle paylaşacağız.

Öncelik olarak sağlıklı ve huzurlu bir hayat temennisi üzerinde durulması çok önemlidir. En büyük yanlış kız tarafından olan büyüğün sadece kızına güzel şeyler söyleyip damadı es geçmesidir. Konuşmada damat içinde bir kaç iltifat çok şık durur.

Nişan Kurdelesi Kesme Konuşması
Nişan Kurdelesi Kesme Konuşması

Sadece iyi değil kötü günlerde de birlikte olması gerektiği vurgulanması yapılmalıdır. Mesela:

Bizim için çok güzel bir olayın başlangıç adımını atıyoruz. Burada sadece iki değerli gencecik çocuğumuzun değil, iki aileninde birleşme töreninde birlikteyiz. Büyükler olarak tek isteğimiz kızımızın ve oğlumuzun her zaman bir birlerine destek olmaları. İyi veya kötü fark etmez her zaman bir birlerine destek olup, bütün zorlukları birlikte aşmaları. Ayrıca bu kurdele kesme şerefini bana veren kızımıza ayrıca teşekkür eder ve bir ömür boyu mutlu olmasını dilerim. Allah hayırlı uğurlu etsin, düğün törenlerinide böylece güzel yapmamızı nasip etsin.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir