Nişanla Düğün Arası Ne Kadar Olmalı

Nişanlıya hediyeler

Nişanlılık süreci normalde, çiftlerin birbirini daha rahat tanıyabilmesi için uyugn süreyi geçirmekti. günümüzde ise çoğu genç birbirini çok iyi tanıdıktan sonra nişanlanmaya karar veriyor. Böylece eskiden olduğu gibi nişanla-düğün arasını 1-2 yıl açmanın pek bir mantığı kalmıyor.

Koşullar Önemli

Eğer maddi ve manevi olarak bir eksiklik yok ise 6 ay veya daha kısa bir süre içerisinde nişan ve ardından düğün yaptırmak mantıklı olandır. günümüzde nişanlanmak demek çok büyük bir ihtimalle evliliği düşünmek anlamına gelir. Bir kez daha altını çizmek gerekirse, eğer çift birbirini nişandan öncede iyi bir şekilde tanıyorsa, nişnali- düğün arasını çok fazla açmamakta fayda vardır. Fakat görücü usulü olarak tanıştırılan çiftlein bu sürede birbirini tanıyabilmeleri için 6 ay yeterli gibidir.

(Editör notu: 30 yıldır yaşadığınız bir insanı bile bazen tanıyamadığınızı düşündüğünüz çok oluyordur, bu yüzden Allah kısmetinizi hayırlı etsin, yoksa 6 ayda tanıdım, 3 yılda tanıdım demek zor, heleki o yaşta başınızda kavak yelleri varken…)

Düğün Salonu
Düğün Salonu

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir