Oturma Grubu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek fiyat eşittir doğru tercih değildir. Bu yüzden oturma grubu seçmeden önce iyi bir araştırma şart. Bu yazımızı sonuna kadar okumadan karar vermemenizi tavsiye ederiz.

Tercihinizde Dikkatli Olmalısınız
Tercihinizde Dikkatli Olmalısınız

Öncelikle odanızın boyutlarına uygunluğu çok önemlidir.

Örneğin bir misafiriniz geldiği zaman açılıp yatak olma özelliğinde bir takım tercih etmenizi ve yatak açıldığında da odaya sığacak biçimde olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ev için suni deriden uzak durunuz. Bir tek temizleme kolaylığı olan bu ürünler hem terletir hem de kokma ihtimali çok yüksektir. Bunun kolay kir tutmayan , temizliği kolay ürünler tercih ediniz. Özellikle keten ve koton, kadife ve sonil kumaşlar tavsiye ederiz.

Salon Takımı
Salon Takımı

Kesinlikle oturma grubunuzun kılıflarını takılıp çıkarılabilir özellikte olanlardan tercih edin. Kılıfları makinede yıkayıp tekrar takabilmeniz, müthiş bir avantajtır.

Oturma grubunuzun iskeletinin tahta seçiminin fırınlanmış gürgen olması veya dayanıklı bir malzeme (ceviz gibi mesela) olması önemlidir. Cilasının kalitesi, koltuk takımının ömrünü belirleyen etkenlerdendir.

Sünger olarak 32 danste 1.kalite soft olanları tercih edin. Bunun anlamı şudur, ilk aldığınızda sert olan sünger kısa bir süre sonra pamuk gibi olur, oturunca içine çökersiniz. Bunun içi 32 danste 1.Kalite soft sunger tercihiniz çok önemlidir.

Oturma Grupları
Oturma Grupları

Son olarak alım yaptığınız yerle sadece nakliye değil, eve teslim odaya yerleştirmeye kadar olan bütün noktaları açıkça konuşunuz.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir