Perde Seçiminde Püf Noktalar

Özellikle yeni ev telaşında bulunanlar için eşya seçiminde püf noktalar yazılarımızı okumaları tavsiyesinde bulunuyoruz.

Geniş büyük odalar için iyi bir kombine
Geniş büyük odalar için iyi bir kombine

Öncelikle klasik mi yoksa son dönemlerin modası stor perde mi seçmek istediğinize karar vermelisiniz. Fakat tavsiyemiz özellikle salon için klasik güpürlü perde seçmeniz yönünde olacaktır. Hem iç dizayn hem de uyuma dikkat ederek renk kombinelerini seçebilirsiniz.

Özellikle moda renk olarak karşımıza kum beji boyalı evinize krem rengi perde takımı ve kremin koyusuna uygunkoltuk takımı olabilir.

Perde seçiminde en önemli noktalardan birisi odanızın büyüklüğü ve güneş görme durumu olarak karşımıza çıkar. Eğer odanız küçük ve güneşi çok görmüyorsa koyu renkler yerine daha açık ve canlı renler seçmelisiniz. Örneğin güzel sarı, turuncu bir perde güneşi hep size hatırlatabilir, mavi ise iç açıcı olabilir.

Canlı renkli perde seçimleri
Canlı renkli perde seçimleri

Eğer odanız yeteri büyüklükte ve güneş alabilen bir yerde ise zevkinize göre koton kumaş ve pastel renklerde bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Seçimde ilk önce perde kumaşı, perde güpürüne dikkat etmeliyiz. Çünkü fiyatı belirleyen en önemli iki etken budur. Kaliteli ve ütüsü bozulmayan perde seçimi her zaman avantajdır.

Zevkinize göre kısa veya uzun güpürler tercih edebilirsiniz fakat güpür ne kadar uzunsa fiyat o kadar artacaktır.

Ucuz Perde Önerileri

Özellikle dışarıdan alacağınız bir perde takımı ortalama 2 bin TL’yi aşacaktır. Bütçeniz sınırlı ise eğer size tavsiyemiz parça tüller alarak kendiniz veya sizin için bu işi yapacak birinden rica etmeniz. Biraz olsun dikiş makinesi kullanmasını biliyorsanız umduğunuzdan da kolay olacaktır bu.

Kadıköy, Eminönü, Mahmutpaşa gibi yerlerde parça başı sayılan bu perdelerin tanesini iyi bir pazarlıkla 50-100 TL’ye alabilirsiniz.

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir