Ucuza Ev Nasıl Döşenir

Ev döşeme maliyeti yazımıza olan ilginizden, nasıl daha ucuza ev eşyaları mal edilebilir yazısını ele alma gereği duyduk. Biraz uzun oldu ama sonuna kadar sabırla okumanızda sizler için faydalı olur ümidi ile yazımızı ele aldık.

Öncelikle beyaz eşyelardan başlayalım. Ortalama 3 yıl garantili olan ürünlerden üst düzey yerine orta seviye tercih edin. Örneğin A marka 12 progamlı bir bulaşık makinesi 2 bin TL iken aynı A marka bulaşık makinesinin 3 programlısı 800 TL civarındadır. Şimdi siz 12 programı ne kadar zaruri kullanacaksınız?

Özetlersek,

Bulaşık makinesini, kısa programlı, tek sepet özellikli ve tasarruflu olamsına dikkat edin.

Çamaşır makinesi,kazan kalitesi, tasarrufu, ortalama 7 kg taşıma kapasitesine dikkat edin.

Buzdolabı, mutlaka A enerji tasarruflu olmasına dikkat edin.

Televizyon tercihinde bulunurken, garantili ürünlerden indirimlere girmiş olanları yakalamanızı tavsiye ederiz. Özellikle internet üzerinden güvenilir firmalardan peşin fiyatına taksit seçeneklerinden yararlanmanızda beyaz eşya ve TV için düşünebilirsiniz.

Beyaz Eşya
Beyaz Eşya

Oturma Grubu, Yatak Odası, Mutfak Takımı

Tek altın kural beğendiğiniz modelin üretici firmasını bulun, mağazalarda 6,7 bin TL olan bir takım üretici firmadan yarı yarıya daha ucuz gelebilir. İlle de marka alacam derseniz sizin bileceğiniz iş ama, tahtasına, sünger ve kumaş kalitesine dikkat ettikten sonra marka diye fazladan bütçenizi sarsmayın deriz.

Oturma Grupları
Oturma Grupları

Halı, Perde Seçimi

Halı tercihinde odayı komple kapatacak modeller yerine sadece ortada uyumu sağlayacak tarzda olmasına dikkat edin. Eğer zamininiz uygunsa en ucuz ve pratik olan halıfleks tercih edebilirsiniz.

Perdeyi parça alıp diktirebilirsiniz. Parçe başı alınan perdeler gayet makul fiyatlara gelecektir.

Canlı renkli perde seçimleri
Canlı renkli perde seçimleri

 

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir